• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/547519185411609/
  • https://twitter.com/Karakocan_org
             

Ankette Dikkat Çeken Sonuç.!

karakocan.org’ un yaptığı anket sonuçlandı… Anketimiz 7 günde 4 061 kişiye erişildi 402 kişi oy kullandı.., ilginizden dolayı çok teşekkür ederim ..

karakocan.org’ un yaptığı anket sonuçlandı… Anketimiz   7 günde   4 061 kişiye erişildi  402  kişi  oy kullandı.., ilginizden dolayı çok teşekkür ederim  ..

Değerli dostlar bir yanlış algıyı vurgulamak isterim  bu anken  bugüne kadar Çeşmelerimizi  yapan hayırseverleri eleştiri ve ya suçlamak için değil .. Allah Hayırlarını kabul etsin  onlara çok teşekkür ederiz  burada kimseyi eleştirmek veya Akıl vermek hatimiz  değil ,bunda böyle kendi kültürümüzü yeni nesillere taşımak için Tarihi dokularını korumak için  yapılan bir ankettir .. halkımızı % 85 i tarihi dokularını muhafaza etmek gibi bir beklenti olması bizlerin bu doğrultuda  çalışma yapmamızın gerektiğini gösteriyor  çok geç kalınmış bir Ankettir  ama tüm yöre STK lar  Derneklerimiz bu tür Kültürel ve tarihi yerlerimize sahip çıkması  , bu anketi tüm bölge için yapılmıştır….  örnek verecek olursak kendi köyümde  (Okçular Köyü) de  Kaniyé Sarıké   çeşmemiz çok tarihi bir çeşmedir .. ne yakı ki içler acısıdır….  tarihi dokusunu o kadar tahrip edilmiş ki hata o çeşme suyu köy merkezine taşıyarak  o çeşmeyi yok ettik…. Dernek yönetimi ve Köy Muhtarı   ‘Kaniyé Sarıké ‘  çeşmesini restorasyon yaparak orada suyu akmasın sağlamak. Gerektiğini düşünüyorum… tarihi çeşmelerimizi ve tarihi yerlerimizi korumak gelecek nesillere aktarmak bizler için bir görevdir …   

Saygılarımla Sabri İVGİN

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
186 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Anlık
Yarın
4° -4°
AlışSatış
Dolar5.33325.3546
Euro6.06716.0914