• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/547519185411609/
  • https://twitter.com/Karakocan_org
             

Facebook daha az haber daha çok eş-dost paylaşımı gösterecek

Facebook'un haber akışında yaptığı yeni güncelleme ile kullanıcılar artık daha az haber, daha çok eş-dost paylaşımı ile karşılacak.

Facebook bugün açıkladığı güncelleme ile Haber Kaynağı sıralamasında değişikliğe gitti. Bu güncelleme ile Facebook'un, insanların arkadaşlarıyla paylaşmak isteyeceği gönderileri tahmin edip akışın daha üst sıralarında konumlandıracağı açıklanırken aile ve arkadaşların gönderilerinin haber gibi genel içeriklere göre öncelik kazanacağı vurgulandı.

FACEBOOK'UN HABER KAYNAĞI GÜNCELLEMESİ NEDİR?

Mevcut durumda paylaşımların Haber Kaynağında ne kadar yukarıda çıkacağını belirlemek için kaç kişinin bir paylaşıma tepki verdiği, yorum yaptığı veya paylaştığı gibi göstergeler kullanılıyor. Bugün yapılan güncelleme ile, bir konuşmayı tetikleyen ve anlamlı etkileşimlere ilham veren gönderilere de öncelik verileceği kaydedildi. Facebook bunun için arkadaşlarınızla paylaşmak istediğiniz gönderileri tahmin edip akışın daha üst sıralarında konumlandıracak. Bunlar, tavsiye isteyen bir arkadaşınızın, seyahati için mekan önerileri arayan tanıdığınızın gönderileri ya da bir haber, makale, video gibi karşılıklı yorum yapmaya ve tepki vermeye teşvik eden gönderiler olabilecek.

FACEBOOK'UN HABER KAYNAĞI GÜNCELLEMESİ YAYINCILAR İÇİN NE ANLAMA GELİYOR?

Facebook, söz konusu güncelleme ile kullanıcıların daha az haber göreceğini şu sözlerle ifade ediyor: "Haber Kaynağındaki alan sınırlı olduğundan aile ve arkadaşların paylaşımları ile konuşmaları tetikleyen gönderileri daha çok göstermek, yayıncılar ve kurumların video ve diğer gönderileri gibi genel içerikleri daha az göstereceğimiz anlamına geliyor.

Bu güncellemeleri yaparken sayfalar yakın gelecekte erişim, video izlenme süresi ve trafiğin düştüğünü görebilir. Bu etki, ürettikleri içerik türü ve insanların o içerikle nasıl etkileşimde bulunduğuna bağlı olarak sayfadan sayfaya farklılık gösterecek. En fazla düşüşü, insanların genelde tepki vermediği ya da yorum yazmadığı içerikleri paylaşan sayfalar gözlemleyebilir. Arkadaşlar arasında etkileşimi tetikleyen sayfalar bu durumdan daha az etkilenecek."

HABER GÖRMEK İSTEYEN KULLANICILAR NE YAPACAK?

Peki, Facebook kullanıcıları takip ettikleri sayfaların gönderilerini Haber Kaynağının en tepesinde görmek için ne yapmalı? Facebook'un buna yanıtı ise şöyle: "Takip ettikleri sayfalardan daha fazla gönderi görmek isteyenler, Haber Kaynağı Tercihlerindeki “Başta Gör” seçeneğini kullanabilir ve böylece her zaman beğendikleri sayfalardan gönderiler görebilirler."

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
107 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Anlık
Yarın
4° -4°
AlışSatış
Dolar5.33325.3546
Euro6.06716.0914