• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/547519185411609/
  • https://twitter.com/Karakocan_org
             

Bingl’ye Yeni Belediye Binası

Belediye Başkanı Yücel Barakazi, kent merkezinde bulunan askeri alan içerisinde 9 bin 200 metrekarelik alan üzerine kentin mimarına uygun yeni hizmet binası yapılacağını söyledi.

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi’nin yoğun gayretleri sonucu Milli Savunma Bakanlığı’nca belediyeye devri yapılan 35 bin metrekarelik alan üzerinde inşa edilecek belediye binası ihaleye çıktı.

Belediye Başkanı Yücel Barakazi, kent merkezinde bulunan askeri alan içerisinde 9 bin 200 metrekarelik alan üzerine kentin mimarına uygun yeni hizmet binası yapılacağını söyledi.

7 kattan oluşan yeni hizmet binasının toplam inşaat alanının 24 bin metre kareye sahip olduğunu belirten Barakazi, “İlimizin mimarına yakışır, modern bir hizmet binası inşa edeceğiz. 9 bin 200 metrekarelik alan içerisinde inşa edilecek belediye binamızda 100 araçlık kapalı otopark, 500 kişilik konferans salonu, meclis toplantı salonu, sergi salonu, 200 kişilik çok amaçlı salon, nikâh salonu ve 121 araçlık açık otopark alanlarıyla kentimizin imajına yakışır bir mimaride oldukça estetik bir belediye hizmet binası yapacağız” diye konuştu.

Alanın ön cephelerinin iş yerleri halinde yapmayı planladıklarını belirten Barakazi, şunları söyledi: “Belediye binasını da diş hastanesinin karşısındaki alanda iş yerlerinin arka kısmında düşünüyoruz. Bu alanda 3 temel parça var ve yapılan ön çalışmada birincisi, o alanda geçen yolları genişleteceğiz. Bu alana fazladan iki yol daha attık. Biri bağlantı yolu, biri de boydan boya bir yol. İkinci kısım alana ise belediye hizmet binasını yapacağız. Üçüncü kısım ise 13 bin metrekareye yakın o kısmı da ticari olarak düzenliyoruz. Bununla kent merkezi ve çarşımız açısından güzel bir rahatlatma sağlayacağını düşünüyoruz.”

AÇIK İHALE USULÜYLE İHALE EDİLECEK

Bingöl Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünce hazırlanan ihale metni, Kamu İhale Kurumu resmi internet sayfasında yayınlandı.

Buna göre, belediye hizmet binası, 2 Mayıs Çarşamba günü saat 10.00’da açık ihale usulüyle Veysel Belgin Gençlik Merkezi’nde ihaleye çıkacak.

2 YILDA TAMAMLANACAK

İhale sürecinin ardından yüklenici firmayla sözleşme imzalanacak. Sözleşme tarihinden itibaren 10 gün içerisinde yapım işleri genel şartname hükümlerine göre yer teslimi yapılarak işe başlanılacak. Yüklenici firma 750 günlük süreçte binayı tamamlayarak, geçici kabulü hazır hale getirecek.

 

Oluşturulma Tarihi : 06-04-2018 12:32
Okunma Sayısı : 396

 Kaynak :http://www.bingol.bel.tr

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
174 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Anlık
Yarın
24° 11°
AlışSatış
Dolar5.67865.7013
Euro6.56326.5895