• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/547519185411609/
  • https://twitter.com/Karakocan_org
             

Dersim’de HDP'nin 3. Olağan kongresi yapıldı

HIDIR ÇİÇEK - ÖZLEM TOPRAK seçildiler

Bugün yapılan kongrede HDP Dersim il eşbaşkanlığına HIDIR ÇİÇEK - ÖZLEM TOPRAK 
seçildiler. 
Eş Başkanlarımıza ve yönetim kuruluna yeni görevlerinde başarılar diliyoruz...Halkların Demokratik Partisi (HDP) Dersim İl Örgütü 3’ncü Olağan Kongresini Dersim Düğün Salon’unda gerçekleştirdi. Kongreye katılan Ayhan Bilgen açıklamalarda bulundu.

Saygı duruşu ve divan oluşumu ile başlayan kongrenin açılış konuşması yapan HDP Dersim İl Eşbaşkanı Songül Erden, kongre ile yeni dönemi daha güçlü karşılayacaklarını belirterek, “önümüzdeki yerel seçimlerde kayyum atama tehditlerine karşı halkımızın desteği ile 31 Mart akşamı buna güçlü bir cevap vereceğiz” diyerek tutuklu olan vekil ve belediye eşbaşkanlarını selamladı.

‘TÜRKİYE’DE YARGILAMALAR KEYFİDİR’

Kongrede konuşan Grup Başkanvekili Ayhan Bilgen, ülkede yaşananlara işaret ederek, papaz Andrew Craig Brunson’un tahliye edilmesini hatırlatarak, “Türkiye’de yargılama süreçlerinin tamamen politik olduğunu bir kez daha bize gösterdi. Yargılamalar tamamen keyfi ve bürokrasinin kararları altında şekillendiğine bir kez daha tanık olduk” dedi.

‘KÜRTLER OLUNCA MEZARLIK BEKÇİSİ OLUYOR’

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın Fırat’ın batısı ve doğusu ile ilgili yaptığı açıklamalara da dikkat çeken Bilgen, şöyle dedi: “Astana’dan bu yana Suriye ve İdlib’de El Kaide kökenli grubun silah bırakması için (kendilerine göre siyasi çözüm için) neredeyse bütün devletler çok açık bir siyaset yürütüyor. Fırat’ın batısı için bunlar yapılırken, iş Fırat’ın doğusu Kürtlere gelince Cumhurbaşkanı değil sanki mezarlık bekçisi var. Yok etrafta kazılan hendekler ‘mezar olacakmış.’ El Kaide gelince siyasi çözüm iyi bir şey, Kürtlere gelince bir tek ölüm görebiliyor…”
Dünyada yaşanan sorunların bir birinden farksız olmadığını ve bunun küresel hale dönüştüğünü ifade eden Bilgen, bütün insanlık için çözüm olacak bir siyasetin yürütülmesinin zorunluluk olduğuna işaret etti.
Kaynak : Mezopotamya Ajansı
Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
559 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Anlık
Yarın
4° -4°
AlışSatış
Dolar5.33325.3546
Euro6.06716.0914