• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/547519185411609/
  • https://twitter.com/Karakocan_org
             

KARDEF , DEP. XOLXOL VE DERSİM’İN ODAK NOKTASI OLDU

Elazığ Karakoçan Dernekler Federasyonu (KARDEF) Ümraniye Semazen Düğün salonunda Karakoçanlıların büyük buluşması şiarı ile dayanışma gecesi düzenledi.

  Karakocan.org - İstanbul Ümraniye’de KARDEF dayanışma gecesi düzenledi. Coşkulu geçen dayanışma gecesine katılım oldukça yoğundu. Geceye HDP Dersim Milletvekili  Alican Önlü, HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya, Kayyum atanan Karakoçan Belediye Eş Başkanı Burhan Kocaman, Ataşehir Belediye Başkan yardımcısı Hüseyin Hışman, demokratik kitle örgütleri ve kurum temsilcileri katıldı.
Haberin Videosu


Açılış konuşmasını KARDEF Başkanı Ali Edebali yaptı. Edebali, konuşmasında derneğin çalışmalarını anlatarak, herkesin federasyon ile dayanışma içerisinde olmaları gerektiğini ve bölge sorunlarına bundan sonraki süreçte daha duyarlı olunması için kamuoyu yaratacaklarını söyledi. 

“TARİHİ SÜREÇTEN GEÇİYORUZ” 

Dayanışma gecesine katılan HDP Dersim Milletvekili Alican Önlü de bir konuşma yaptı. Önlü, “Tarihsel bir süreçten geçiyoruz. Şuan Türkiye’deki gelişmelere cevap olunmaz ise belki de bir yüzyıl daha beklememiz gerekebilir” dedi.

Önlü, “Ayrıca 16 Nisanda yapılacak referanduma ilişkinde herkesin bir  ‘Hayır’ı var, bizim de Hayır gerekçemiz var” dedi.

HDP İstanbul milletvekili  Hüda Kaya ise yaptığı konuşmada aslında AKP tabanının bir kısmının da mevcut durumdan rahatsız olduklarını ve bunu bizzat kendilerine ilettiklerini söyledi.

Kayyumun atandığı Karakoçan Belediyesi Eş Başkanı Burhan Kocaman’da yaptığı konuşmada  belediyeyi aldıkları günden itibaren  kimseyi ötekileştirmeden herkese imkanları ölçüsünde yardım ettiklerini söyledi. Buna rağmen belediyelerine antidemokratik bir şekilde kayyum atandığını ve kayyumun keyfi olduğunu söyledi.

Coşkulu geçen gecede  sanatçılar Erdoğan Emir, Dengbej Xalide,  Hozan Samet, Beksav Erbane grubu konser verdi. Ayrıca Zelxe-Der folklor ve Tiyatro ekipleri, sergiledikleri oyunlarla geceye renk kattı. Gece, sanatçıların türküleriyle ve halaylarla  coşkulu bir şekilde sona erdi.

Kaynak :http://www.pirha.net / Hüseyin BALCI


Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
556 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Anlık
Yarın
14° 3°
AlışSatış
Dolar5.32355.3448
Euro6.08926.1136