• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/547519185411609/
  • https://twitter.com/Karakocan_org
             

KARAKOÇAN DERNEKLERİ FEDERASYONU'NUN 4. OLAĞAN KONGRESİ YAPILDI.

Karakoçan Dernekleri Federasyonun 4.Olağan Kongresi, Yöre Dernekleri Başkanları, Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri, Karakoçanın önemli şahsiyetleri ve Karakoçan dostlarının katılımıyla Zel-Der Sarıbaşak Köyü Derneğinde Yakacık/Kartal’da yapıldı.

Karakocan.org : Karakoçan Dernekleri Federasyonun 4.Olağan Kongresi, Yöre Dernekleri Başkanları, Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri, Karakoçanın önemli şahsiyetleri ve Karakoçan dostlarının katılımıyla Zel-Der Sarıbaşak Köyü Derneğinde Yakacık/Kartal’da yapıldı.

Kongrenin sunumu Yasemin Mersin tarafından yapılarak, Divan başkanlığına önerilen Mithat Özcan, Divan Üyeliğene Rıza Gönül, Katip üyeliğe Duygu Eray'ın seçilmesiyle 
Kongrenin Gündem maddelerine geçildi.

Divan Başkanı Mithat Özcan, Divan Üyeliğene Rıza Gönül, Katip üyeliğe Duygu Eray

-Divan başkanlığı tarafından gündem maddesi gereğince Demokrasi şehitleri için bir dakikalık saygı duruşu yapıldı.


KARDEF 2015 /2016/2017 Başkan Ali EDEBALİ

-Yapılan saygı duruşunun ardından açılış konuşması için Başkan Ali Edebali kongreye hitaben kısa bir konuşma yaptıktan sonra iki yıllık görev süreci içinde yaptığı çalışmaları özetledi.

KARDEF sekreteri Eren AKYOL,

-Kongrenin faaliyet raporu, Federasyonun sekreteri Eren AKYOL, denetim raporuda Denetleme Kurulu başkanı Ekrem Varışlı tarafından okundu. Akabinde yönetim kurulu ve denetim kurulu yapılan oylamada ayrı ayrı İbra edildi.

-Tahmini bütçe sayman Metin GÜNDÜ tarafından okunarak katılımcılarca onaylandı.

-Yeni yönetim ve denetim kurulu için Divana tek liste sunularak görev alan yeni yönetim seçildi.


Karakoçan Okçular Köyü Dernek Başkanı Ramsazan Erdoğan

-Dilek ve temenniler bölümünde sırasıyla söz alan arkadaşlar herkesin ortak sevdası olan Karakoçan için bütün farklılığımızı zenginliğimizi kabul ederek, yapıcı eleştirilerle birbirimizi ötelemeden, birlikte kollektif çalışmaların yapılması gerektiğini, bunun için her bir Karakoçanlıya görev düştüğü dile getirildi.


KARDEF'in yeni Yönetiminde  Abdülaziz AKYOL

-Özellikle KARDEF yönetimine seçilen yeni yönetimin Karakoçan sorunlarına doğrudan eğilerek bunun için projeler üretip yapılan çalışmaların halkın nezdinde görünür kılınmasını sağlamak olduğu dile getirildi. Hayata geçirilecek bu sosyal projelerle bütün Karakoçanlılar tarafından KARDEF’in farklılığını gösterme fırsatı yaratılmış olacaktır.

-Yeni dönemde KARDEF’in İstanbul’da ve karakoçanda yapılması planlanan öneriler maddeler halinde Abdülaziz AKYOL tarafından okundu.


KARDEF korucuuyesi Yasın UTKU 
Barış ve kardeşliğin ülkemize ve coğrafyamıza egemen olması, dilekleriyle dostane bir ortamda yapılan kongremiz başarıyla gerçekleşmiş oldu.

KARDEF !in Yeni Yönetim 
Abdülaziz AKYOL
Ali EDEBALİ
Melahat ÖZSOY
Eren AKYOL
Ümit AYAZ
Metin GÜNDÜ
Ekrem VARIŞLI
 

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
1595 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Anlık
Yarın
8° 0°
AlışSatış
Dolar5.36725.3887
Euro6.07136.0956